Rubi Márton e.v. - Wireless-bolt
  • Cikkek
  • Rólam
  • Elérhetőség
  • Webáruház
  • Thingspeak

Shelly 2.5 bekötése csillárkapcsolóval

15/9/2020

0 Comments

 
Ksmart-sys
​

Picture
A Shelly 2.5, ha lehet, még kisebb mint egyáramkörös társai, két relével van ellátva és a fogyasztás mérésére is alkalmas. A csomagolás és az eszköz a már jól megszokott európai Shelly minőséget képviseli.
 
Nézzük is a bekötés és az appba való integrálást:

Első lépésként áramtalanítsuk azt a kapcsolót, amit ki szeretnénk váltani a Shelly-vel a megfelelő áramköri biztosíték leoldásával! Műszerrel vagy fázisceruzával bizonyosodjunk meg arról, hogy egyik vezeték sincs feszültség alatt! 

Szereljük ki a kapcsolót a fali aljzatból.
Kössük be a Shelly 2.5 csatlakozóiba a nullvezetőt (N) és a két fázist (L). Mivel itt 2 fázisvezetőre és a nulla bekötésére is szükségünk lesz, érdemes beszereznünk pár darab " wago"-t .
Készítsünk elő két vezetéket a Shelly 2.5 és a kapcsoló közé (a vezérlés SW1 és SW2 bemenetére kötve).
Ha ezzel megvagyunk, kössük ki az egyik közös pontot a kapcsolóból („L1”) és kössük a helyére a már előkészített egyik kapcsoló-szálat a Shelly 2.5-ből („SW1” vagy „SW2”). A kikötött közös pontot pedig kössük a Shelly 2.5 azonos oldali kimenetére („SW1” esetén „O1” és „SW2” esetén „O2”). Tegyük meg ugyanezt a másik alternatív oldallal is.
A végeredmény pedig a bekötött Shelly 2.5:

​



Read More
0 Comments

Shelly® Plug S használata

18/8/2020

0 Comments

 
Ksmart-sys
Picture

​A Shelly Plug S eszköz felvétele  a Shelly Cloud appba az egyik egyszerűbb feladat. Használatához nem kell más mint, hogy behelyezzük a megfelelő konnektorb,a és a Cloud felülettel párosítjuk. 

Ha ez a kis kütyü, az első Selly eszközünk lenne, akkor töltsük le  a Shelly Cloud appot a Google Play vagy az App Store áruházból igyenesen! 


Read More
0 Comments

Shelly 2.5

16/8/2020

0 Comments

 
Ksmart-sys
​

Picture
A Shelly 2.5 az egyik legkisebb méretű, nyílt forráskódú, WiFi-s eszköz kapcsolások okosvezérlésére, beépített áramfogyasztás-mérővel. Ez a Shelly típus két áramkör vezérlésére valamint redőnyvezérlésre is alkalmas. Apró mérete lehetővé teszi, hogy akár egy szabványos villanykapcsoló, konnektor mögé a kapcsolóaljzatba vagy egy villamossági kötődobozba beszereljük, akkor is, ha ott több kábel is van.

A Shelly 2.5 különösen kis méretű, csak 39 x 36 x 17mm. 5%-kal kisebb, mint az egyáramkörös Shelly 1.

A meglévő kapcsolók mögé az aljzatba helyezett Shelly 2.5 segítségével a meglévő kapcsolóink megtartásával tudjuk távvezérelni csillárkapcsolós világításunkat.

Redőnyvezérlésre, motoros függöny és garázskapu vezérlésére (valamint bármely más kétirányú motor vezérlésére) is alkalmas: az egyik áramkör a fel, a másik a leengedést vezérli, váltókapcsolással / reteszelő üzemmódban (azaz azt biztosítva, hogy a két irányt egyszerre ne tudjuk aktiválni).


Read More
0 Comments

Shelly Plug S

15/8/2020

0 Comments

 
Ksmart-sys
​

Picture
​A Shelly Plug S az egyik legjobban használható Wi-Fi-s okoskonnektor. Üzembehelyezése nagyon egyszerű, mindössze csak be kell dugni egy konnektor-aljzatba és párosítani kell a Shelly Cloud ingyenes okostelefon app-pal.
 
Apró méretének köszönhetően alig fog kinyúlni az aljzatból. Az eszközzel akár (max.) 2500W teljesítményű fogyasztók is vezérelhetőek vele, valamint beépített fogyasztásmérője segítségével követhetjük vele a vezérelt elektromos fogyasztók áramfelvételét, fogyasztását is!


Read More
0 Comments

Shelly 1 bekötése

15/8/2020

1 Comment

 
Ksmart-sys
Picture
Ahhoz, hogy az eszközt vezérelhető legyen távolról, az Internet segítségével fontos összekapcsolnunk a Shelly Clouddal, hogy ne csak a helyi hálózaton, otthon vezérelhessük telefonról az eszközt, hanem a Föld bármely pontjáról  is elérhető legyen.

​A Shelly okosrelénél szabadon választhatunk több üzemmódból:
  • a Shelly Cloudra kapcsolódva a Shelly vezérlését az Interneten is megtehetjük,
  • akár ki is hagyhatjuk a Shelly Cloudot, és ez esetben csak “LAN üzemmódban” a helyi hálózaton, otthon érjük el a Shelly készüléket az appból (vagy esetleg VPN-en keresztül, ha otthon van egy szerverünk vagy egy VPN-re is beállított NAS-unk)
  • a saját otthonautomatizáló szerverhez kapcsoljuk MQTT-vel,
  • kicserélhetjük a gyári firmware-t egy nyílt forráskódú új firmware-re, és így végtelenek a lehetőségek.


Read More
1 Comment

Shelly 1

13/8/2020

1 Comment

 
Ksmart-sys
Picture
A Shelly okosotthon vezérlők között, a legismertebb és legfelhasználóbarátabb eszköz a Shelly 1.  
Picture

Read More
1 Comment

Shelly H&T

22/7/2020

1 Comment

 
Ksmart-sys
Picture
A Shelly termékcsalád rendelkezik egy kombinált hőmérséklet és páratartalom érzékelő szenzorral, mely WiFi-vel van felszerelve, így az otthoni vagy éppen irodai hőmérséklet és páratartalom-szint követéséhez nyújt nagyszerű segítséget a vezeték nélküli Shelly H&T.

Az eszköz 35 milliméteres méretével és tetszetős külsőjével mindenhol könnyedén elhelyezhető. Kétféle színben (fekete és fehér) színben is elérhető.

Alacsony fogyasztásának köszönhetően az elemmel működő eszköz több mint 1 évig, a gyári leírás szerint akár 16 hónapig üzemképes marad. A szenzor appjában követhetjük az elem aktuális állapotát.

Készült egy USB-s táp is, aminek segítségével 230V-ról folyamatos töltést is lehetővé tehetünk, így akinél a kábelezés megoldható, ez stabilabb és tartósabb megoldást jelent a modul tápellátására.

A Shelly H&T szenzor WiFi szempontból alapvetően offline működik az elem élettartamának maximalizálása végett. Csak akkor jelentkezik fel a WiFi-re és menti el a Shelly Cloud-ba a hőmérsékleti és páratartalom adatot, ha abban a (felhasználó által megadott) mértékű változást észlel. A változás-határérték mértéke megadható az app-ban, mind a hőmérsékleti, mind pedig a páratartalom értékre külön-külön, így a számunkra fontos adat esetén megadhatunk kisebb határértéket, egy kevésbé fontos adat esetén pedig nagyobb határértéket.



Read More
1 Comment

Ki vagy Shelly?

21/1/2020

1 Comment

 
Ksmart-sys
Picture
​Az okosotthonok világába 2018-ban jelent meg először az Allterco Robotics Ltd. bolgár cég által tervezett Shelly márkanevű vezérlő.
Az Allterco alapötlete az volt, hogy beférjen az európai kötődobozokba, a meglévő kapcsolók mögé egy olyan eszköz, ami a kapcsolók megtartásával tudja távvezérelni világításunkat, illetve követni státuszukat, hiszen kétirányú kommunikációt folytat.
A fejlesztések során már a második generációs eszközök találhatóak meg a piacon, amelyek alapszoftvere a Shelly Cloud, ami egy ingyenes applikáció. A Shelly Cloud kompatibilis az Android, iOS, Windows és Linux rendszerekkel.
A Shelly olyan háztartási automatizálási termékekből áll, amelyek lehetővé teszik a készülékek távvezérlését és telepítését, feltéve, hogy a következő feltételek teljesülnek: az eszközt sikeresen csatlakoztatni kell egy internetes hálózathoz és párosítani kell a Shelly Cloud appal, amit letölthetünk a Google Play-ből vagy az App Store-ból.
A Shelly Cloud beállítása után az eszközt a világ bármely pontjáról vezérelhetjük, ahol internetes kapcsolatunk van. Ha nemcsak „kapcsolgatni” szeretnénk az eszközt, akkor a Shelly Cloud segítségével elkészíthetjük magunknak a család vagy akár az irodaépület számára a legkényelmesebb automatizálási rendszert.
Az összes Shelly eszköz száz százalékban kompatibilis az Amazon Echo és a Google Home szolgáltatással. Így egyszerűen olyan hangutasításokkal is használható, mint például: „Kapcsold le a lámpát a nappaliban!”, „Készíts eszpresszót!”, „Nyisd ki a garázs ajtaját!”.
A Shelly eszközökről elmondható, hogy működnek a gyártó által biztosított Cloud üzemmódban, illetve megfelelő beállításokkal helyi Home Assistant vagy Domoticz szerverrel is kapcsolatot tud létesíteni, MQTT protokollon keresztül. 

A Shelly termékeit megvásárolhatod itt:

Picture

Picture
Shelly
1 Comment

Miért használjunk airFiber5X rádiót pont-pont linkekhez AC rádiók helyett?

23/2/2018

 
Az Ubiqiuti airFiber5X az alábbi technológiai jellemzői miatt emelkedik ki a hagyományos, WiFi alapú pont-pont kapcsolati berendezések közül:
  • Támogatja a 1024QAM modulációt is - A legolcsóbb rádió a piacon 1024QAM támogatással, szemben a WiFi alapú eszközekkel amelyek maximum a 256QAM modulációval működhetnek. (airFiberHD későbbi frissítéssel a 4096QAM-et is fog)
  • Ubiquiti HDD technológia - A HDD (Hybrid Division Duplexing) függetleníti a távolságtól késleltetési időt. A hagyományos TDD (Time Division Duplexing) egy továbbfejlesztett változata. Az alacsonyabb késleltetést  és a nagyobb sávszélességet a GPS szinkronizáció segítségével éri el. 

Read More

Ubiquiti airMAX - Hogyan állítsunk be pont-pont átjátszót? (Layer 2, Transparent Bridge)

22/2/2018

0 Comments

 
Az alábbi leírás bemutatja, hogyan kell konfigurálni az airMAX eszközöket egy Layer 2, pont-pont kapcsolathoz. A konfigurálás után egy hosszú kábelként viselkedő rendszert kapunk. Például NanoBeam 5AC Gen2, LiteBeam M5 23dBi 5GHz vagy Rocket 5AC Gen2 rádió használható párban. A különbség az átviteli távolságokban és sebességekben van.
Picture

Read More
0 Comments
<<Previous
Forward>>

    Arhívum

    September 2020
    August 2020
    July 2020
    January 2020
    February 2018
    February 2017
    April 2014
    June 2013

    Kategóriák

    All
    AirMAX
    LK3
    RACOM RAy
    Shelly
    Synology
    Tinycontrol
    UBNT
    UniFi

©2014 dr. Rubi Márton E.V., All Rights Reserved
Home     Rólam     Eléthetőség     Facebook     Wireless-bolt.hu